مقالات

برگرفته از حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی ؛ از تشویق شدن روی سکوی تیفوسی های آبی تا نبرد با ویلچر

حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی

حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی

حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی ، یک اتفاق کافی بود تا لئوناردو از اوج آسمان های آبی زمین گیر شدن را تجربه کند، او پرواز کرده بود و هنگام فرود قوانین جاذبه برای یک لحظه خاصیت خود را از دست دادند تا او دیگر هرگز نتواند پرواز کند..

استقلال تازه از آن آشوب و جنجال رها شده بود، لئوناردو پادوانی بدل به مهره ای طلایی در دل سنگر آبی ها شده بود که برای فتح دروازه استقلال نیاز به دو گروهان دیده می شد! هرگز آبی ها در طی چند فصل اخیر آرامش را اینچنین تجربه و لمس نکرده بودند، چرا که آنها حالا لئوناردو را در کنار روزبه و پژمان با خیالی آسوده تماشا می کردند.

لئوناردو پادوانی
لئوناردو پادوانی

آبی ها بدشانس بودند و این حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی دامن پسر آرام و محبوب خط دفاع این تیم را گرفت، خط دفاع متزلزلی که هیچ کس نسخه ثبات برای آن را نمی توانست بنویسد با رمز اتحاد نوشته شده بود و در آخر آن مهر پادوانی دیده می شد، اما آخرین نبرد پادوانی با آسمان و جاذبه و توپ بدل به آخرین لحظات حضورش در مستطیل سبز شد تا مرگ حرفه ای او فرا برسد.

لب هایی که جسورانه از لئوناردو سخن می گفتند

لب هایی که جسورانه از لئوناردو سخن می گفتند

نمی توان چهره های مشتاق و لب هایی که جسورانه از لئوناردو سخن می گفتند را فراموش کرد، او بر روی سکو های تیفوسی ها جای خودش را پیدا کرده بود، شماره 90 محبوب دیگر قرار نبود هیچ 90 دقیقه ای را تجربه کند، بدن بی جان او و دویدن های پزشکان حاکی از خبری تلخ برای بید تنومند آبی ها داشت..

لئوناردو پادوانی با ویلچر دمخور است
لئوناردو پادوانی با ویلچر دمخور است

او به دلیل صدمان وارده حالا با ویلچر دمخور است و به جای تکیه بر روی زانوی خود، زانوهایش بر آسفالت های پر پیچ و خم خیابان های منتهی به استادیوم آزادی می لرزد، شاید بزرگ ترین عذاب وجدان برای آرمین سهرابیان باشد، او هم گناهی نداشت، فوتبال گاهی بی رحم تر از آنچه است که فکرش را می کنید، گاهی در این میادین آخرین نفس های گرم به ثبت رسیده است، همانند مارک ویون فوئه فقید تیم ملی کامرون و بعضا بوده اند افرادی چون لوک شاو که استخوان پایشان به دو تکه تقسیم شده و به منزجر کننده ترین حالت مصدوم شده اند تا بازگشتشان به فوتبال محال باشد، اما امروز شاو یکی از کلیدی ترین مهره های ژوزه مورینیو در منچستر یونایتد است! او استوار تر از همیشه به میادین بازگشته است، حضوری که بوی معجزه می دهد، پس می توان برای حضور دوباره لئوناردو در انتظار معجزه بود..

مصدومیت لوک شاو
مصدومیت لوک شاو

حضور  دوباره پادوانی در استادیوم آزادی هیج شباهتی به آخرین حضورش در میادین فوتبال نداشت، او نا امید به نظر می رسید، افسوس و اندوه را می شد از چشمان ماخوذ به حیائش دید؛ او در جمله ای تکان دهنده اذعان داشت ” اگر به عقب بازگردم شاید این مسیر را انتخاب نکنم! سخت است! فوتبال برای من دیگر فقط از پشت تلویزیون تعبیر می شود..

معجزه ای که در بازگشت لوک شاو

معجزه ای که در بازگشت لوک شاو

می توان همچون معجزه ای که در بازگشت لوک شاو رقم خورد برای پادوانی امیدوار باقی ماند، نمی توان به سادگی از او دست کشید، در این میدان مردانی چون اریک آبیدال در دوئل با سرطان پیروز شده اند، پس لئوناردو می تواند در دوئل با ویلچر و زانو هایش به پیروزی برسد! او باز هم برخواهد خواست و بازهم پیراهن 90 را بر تن خواهد کرد.. او به زودی برمی گردد، او با معجزه برمی گردد.. حقیقت تلخ لئوناردو پادوانی…

 

مطلب پیشنهادی : شاهکاری دیگر در نقل و انتقالات باشگاه استقلال!

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *