مقالات

تعصب واژه ای بیگانه با فوتبال ؛ معیار متعصب و بی تعصب چیست؟

تعصب واژه ای بیگانه با فوتبال

تعصب واژه ای بیگانه با فوتبال

تعصب واژه ای بیگانه با فوتبال ، با توجه به شرایط موجود در فوتبال ایران و پرونده های شکایت های بی شمار بازیکنان از باشگاه های خود، بسیاری از این بازیکنان از سوی هواداران بی تعصب شمرده می شوند!

در هفته جاری قطعا بارها و بارها با الفاظی چون بی غیرت و بی تعصب علیه بازیکنان ایران و حتی بزرگ جهان روبرو شده اید، بازیکنانی که بر اثر جدایی و یا مشاجرات باشگاه های پرطرفدار خود یک شبه از جایگاه اسطوره به جایگاه بی تعصب تنزل پیدا کرده اند تا به شکلی عجیب این ماجرا فراگیر شود.

بزرگ ترین و مشهور ترین نمونه خارجی آن کریستیانو رونالدو بود! ستاره ای که با جدایی از رئال مادرید و حضور در یوونتوس صورت دادن مصاحبه هایی بر علیه مادریدی ها و تمجید از بیانکونری ها به ستاره ای منفور در برنابئو تبدیل شد تا او را یک بی تعصب بنامند! لقبی که در اسپانیا پیش تر بر روی بسیاری از بازیکنان بزرگ دنیا قرار داده شده بود!

کریستیانو رونالدو
کریستیانو رونالدو

در داخل نیز با این لقب بیگانه نیستیم! از کودکی بارها و بارها و شنیده ایم که آن ستاره بی تعصب و بی غیرت است، آن ستاره خائن و آن ستاره …؛ معیارمان برای برچسب های اینچنینی به چه ترتیب است؟ چگونه می توانیم بخشی از عدالت را به کنار بزنیم و به قضاوت یکطرفه اتفاقات بپردازیم؟

 محسن فروزان

محسن فروزان دروازه بان سابق استقلال تهران امروز بخش اعظمی از طلب خود را به این باشگاه بخشید و در مصاحبه ای عجیب مدعی شد به دلیل تعصبی که به تیم محبوبش دارد چنین کاری را صورت داده تا خطری پیش روی آبی ها قرار نداشته باشد و از سوی هواداران به عنوان یک بازیکن با تعصب شناخته شود؛ نقطه مقابل این ماجرا از سوی علی دایی رقم خورد! او که جز مشاهیر سرخ های پایتخت محسوب می شود پرونده شکایت مالی خود را به فیفا کشاند تا پرسپولیس را زیر تیغ محرومیت قرار دهد و از سوی برخی هواداران بی تعصب لقب بگیرد!

علی دایی
علی دایی

پارامتر هایمان برای برچسب زدن بر میزان تعصب بندی بازیکنان چیست؟  مهدی کیانی کاپیتان تراکتورسازی این تیم را ترک کرد و به تیم رقیب یعنی سپاهان پیوست! او یک بی تعصب است؟ صادق محرمی و وحید امیری و .. پرسپولیس را در بدترین شرایط نقل و انتقالاتی و محرومیت ترک کردند تا لژیونر شوند، آنها بی تعصب هستند؟ ستارگان استقلال برای پیشرفت خود از جمع تیم تازه جان گرفته شفر جدا شدند، علی دایی برای چندین سال بر روی نیمکت پرسپولیس حضور داشت و مسئولیت برد و باخت و ناسزا و .. را در باشگاه بر عهده داشت و در نهایت از تیم جدا شد،  او و دیگر افراد بی تعصب هستند؟! تمامی این نمونه های ذکر شده از سوی هواداران بی تعصب تلقی شده اند با چه متر و معیاری؟ به جرم تصمیم گیری برای آینده خود!؟

بیاید اینگونه به ماجرا نگاه کنیم، شما یک کارمند هستید و به مدت چندین سال در اداره ای مشغول به کار بوده اید و دستمزد شما پرداخت نشده است! شما در شرایطی که طلب کار از دستمزد خود هستید اداره خود را به هر دلیلی ترک می کنید، 2 راه پیش روی شماست، یا طلبتان را می بخشید که تصمیم شخصی تان خواهد بود و یا به دنبال طلب خود که حق قانونی تان است به مراجع قانونی مراجعه می کنید! در این دو صورت شما یک کارمند با تعصب و یا بی تعصب بوده اید؟! تعصب واژه ای بیگانه با فوتبال ؟؟؟

 

مطلب پیشنهادی : علی دایی سرنخ گمشده تبانی در داوری ها؛ مرتضی کریمی واکنش نشان داد!

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *