مقالات

هزینه های سرسام آور کی روش ، کاردی بر استخوان مردم ایران

هزینه های سرسام آور کی روش

هزینه های سرسام آور کی روش

با افزایش هزینه های سرسام آور کی روش ؛ دولت کم کم باید یک ردیف بودجه اختصاصی برای پرداخت دستمزد کارلوس کی روش در نظر بگیرد!

کارلوس کی روش 7 سال پیش با قبول هدایت تیم ملی ایران، قراردادی به ارزش 2 میلیون دلار با فدراسیون فوتبال امضا کرد تا به عنوان یک سرمربی بزرگ خارجی و با کارنامه راهی تیم ملی شود.

البته که کی روش با در نظر گرفتن دوران فوتبالی خود در تیم ملی پرتغال و باشگاه های بزرگی مانند رئال مادرید ومنچستر یونایتد، یک گزینه گران برای ما محسوب می شود اما این روزها و با توجه به شرایط بحرانی قیمت ارز، پرداخت مبلغ قرارداد او موضوعی بسیار مشکل برای فدراسیون نشینان است.

کارلوس کی روش در اولین کنفرانس خود به عنوان مربی ایران سال 1390
کارلوس کی روش در اولین کنفرانس خود به عنوان مربی ایران سال 1390

زمانی که کی روش به ایران آمد قیمت دلار چیزی در حدود 1100 تومان بود! و حالا این رقم به بالای 13 هزار تومان رسیده است و این یعنی سال 90، فدراسیون برای پرداخت دستمزد او کمی بیش از 2 میلیارد هزینه می کرد اما حالا در کمتر از یک دهه اگر فرض را بر ثابت ماندن رقم قرارداد مربی پرتغالی در این 7 سال  بدانیم (که فرضی کاملا محال است) کی روش رقمی در حدود 26 میلیارد تومان هزینه برای فدراسیون فوتبال (بدون پاداش ها) در بر دارد!!! رقم سنگین 24 میلیارد تومان اضافه تر.

کارلوس کی روش
کارلوس کی روش

جالب اینجاست کی روش امروز در حاشیه تمرین تیم ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر مشکلات ارزی ایران گفته بود ” بالا رفتن دلار به من مربوط نیست و به تاج مربوط می شود اما بالا رفتن رونالدو فنی است و مربوط به من است” پاسخی که انصافا کاملا درست است اما علیرغم تمام ارزش های فنی کی روش و تاثیر مثبتش بر فوتبال ایران، باید پرسید پرداخت ارقامی این چنینی برای کشوری که اغلب مردمانش در تهیه مایحتاج اولیه خود مشکل جدی دارند درست است؟!

 

مطلب پیشنهادی : مرگ مغزی کی روش در تمرین تیم ملی / تاج و رفقا مرد پرتغالی را دور زدند

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *